Okul

Milli Eğitim Bakanı Olsaydınız İlk Yapacağınız Üç Faaliyet Ne Olurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim alanında en üst düzey sorumlu makam olmakta. Eğitimimizin nasıl olacağı belirlenerek yeni müfredatlar hazırlanarak öğrencilere sunulur. Gerekli müfredatın hazırlanarak eğitime katkı olması için çalışmalar yapılmakta. İlkokuldan yüksek lisansa kadar eğitimin her kademesine yenilikler getirilmekte. Eğitim standardını en üst düzeye çekmek için sürekli yenilikler yapılmaktadır.

Bakan koltuğunda eğer biz olsaydık eğitim alanında yapacağımız üç değişikliğe değineceğiz. Başarılı bir eğitim ülkemizin kaderini belirlemekte. Bizim başarıyla eğitimimi desteklememiz aydınlık Türkiye’nin habercisi olur. Okula başlanılan ilk günden itibaren öğrencilerin eğitimlerini en iyi şekilde almaları için çaba göstermeliyiz.

* İlk olarak eğitim alanında fakir başarılı öğrencilere tam burs verirdim. Başarıya ulaşmış öğrenciler yetersiz imkanlardan dolayı eğitim alamıyor. Ülkenin dört bir yanında fakir ailelerde başarılı bir çok öğrenci var. Bursun yanı sıra okullarında başarılı olduklarında garanti iş imkanı sunardım.

* Eğitimde teknolojik yenilikler yapardım. Okulları yeniler, ihtiyacı olan teknolojik araçları temin ederdim. Dünyanın en iyi okullarındaki araç ve gereçleri getirirdim. İyi bir eğitim aydınlık bir gelecektir düşüncesini benimseyerek hareket ederdim.

* Eğitim herkesin hakkı olduğundan lise ve üniversite hayatlarında harç gibi ödenekleri kaldırırdım. Devletimizin maddiyatı yeterli olduğundan dolayı tüm ihtiyaçlarını karşılardım. Öğrencileri zorda bırakmamak adına gereken kişilere burs vermesini sağlardım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu