Okul

Yaşanan Bir Deprem Sonrasında Evini Kaybetmiş Ailelerin Temel İhtiyaçları Nelerdir

Ülkemiz deprem kuşağı üzerinde olması olası depremlerden dolayı yıkıcı etkiler bırakmaktadır. Büyük depremlerin olması binlerce kişinin hayatını kaybetmesi, on binlerce insanın evsiz kalmasına sebep oluyor. Evleri yıkılan aileler tekrar toparlanabilmesi için gerekli ihtiyaçları olmaktadır.

Evsiz kalan insanların en temel ihtiyacı kalacak yer ve gıda ihtiyacıdır. Aileler depremin getirdiği yıkımdan dolayı her şeyini kaybetmişlerdir. Deprem çadırlar ve prefabrik evler yapılarak geçici olarak yaşam alanları oluşturulabilir. Isınma ihtiyaçları için sobalar, battaniyeler verilmeli. Gıda ihtiyaçları için aş evleri kurularak evsiz kalan insanlara yemek yardımı da yapılması gerekmektedir. Giysileri olmayacağından dolay gerekli giysi yardımı yapılmalı.

Deprem gibi doğal afetlerin yaşanmasında AFAD, Kızılay, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma dernekleri bölge halkına destek vermektedir. En temel ihtiyaçları en kısa zamanda karşılanarak ailenin yaşamına devam etmesi sağlanmaktadır. En önemli zamanlardan biri deprem sonrası alınacak önlemler ve yapılacaklardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu