Okul

Yaz Tatili ile ilgili Kompozisyon

Yaz tatilinin milyonlarca öğrenci için sevinçle karşılanır. Uzun eğitim öğretim döneminde sona gelmesiyle dinlenme ve zaman geçirme haline geliyor. Her kesimden insan için eşit durum sayılmakta. Zengini fakiri demeden her öğrenci için dinlenmedir. Çalışan insan içinde tatil yapma yoğunluğun azaldığı dönemi işaret eder.

Yoğun bir yılın ardından herkes yenilenmek ister. Yaz tatili ise en uygun dönemdir. Gezip dolaşabilecekleri tatil yapabilecekleri ve dinlenebileceği 90 günleri olmakta. Kendimizi her şeyden uzaklaştırarak dinlendirebiliriz. Heyecan ve macera bizi bekler. Gezeriz dolaşırız yeni bilgilere ulaşırız. Kitap okumayı seven biri rahatça kitabını okuyarak genel kültürünü geliştirir. Herkes eşit şartlara sahip olmayabilir. Bazılarımız ailesine destek olmak için çeşitli işlerde çalışır. Kendimizi tanıyabilmek için en uygun zamandır. Hikaye yazarları kendileri için en uygun zamanı görmekte. Her gün mutlaka bir şeyler yazabilir.

Yaz tatilinde yapılacaklar o kadar çok ki zamanın nasıl geçtiğini anlamayız. Gün gelir koskocaman yaz tatili biter ve eğitim öğretim dönemi başlar. Önemli olan kayda değer bir şey yapmak. Asla geri kazanamayacağımız zamanı değerlendirmeliyiz. Geri dönmeyecek olan zamanı kazanamayız yaptıklarımız ile kalırız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu