İlginç Bilgiler

Yeni Yıl İle İlgili İlginç Bilgiler

Her milletin birbirlerinden farklı yaşamları olduğu gibi inançları da var. Yılbaşına girerken bakın nasılda birbirlerinden farklı batıl inançları yerine getirerek giriyorlar. Yeni yılın kendilerine şans, bereket, para, mutluluk, huzur getirmesi için yapmadıkları kalmıyor.

Çinliler kötü şansları gönderip yerine uğur şans getirmesi için kapılarının önlerini temizlerler. Çocuklarının hayatı şans içerisinde geçmesi için onlara kırmızı zarfların içinde para veriyorlar.

Japonlar kötü şansı evlerinden uzaklaştırmak için gece kapılarına ip asarlar. Yeni yılın kendilerine neşe ve mutluluk getirmesi için saat 00.00’da kahkaha atmaya başlıyorlar.

Hollandalılar yeni yılı tehlikeli bir şekilde karşılıyor. Sokaklarda bulunan çam ağaçlarını ateşe vererek geçen yıl ölenlerin ruhunu sokaklardan temizliyorlar.

Danimarkalılar yeni yıla tabak kırarak giriyorlar. Eski tabaklarını saklayarak yeni yıla girmeden önce sevdiği arkadaşlarının kapılarının önünde tabakları kırıyorlar.

İspanyalılar yeni yıla girmeden önce 12 adet üzüm tanesini ağzına atıyorlar. Gece saat 00.00 geldiği zaman üzümlerini azına atarak geleneklerini yerine getiriyorlar.

İngiltere’de yılbaşı gecesi eve gelen ilk kişi şans getireceğine inanılıyor.

Avustralya’da yeni yıla girerken denize girilerek ve piknik yapılarak giriliyor.

uzum taneleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu