Okul

Yeni Yıl İle İlgili Kompozisyon

Yeni bir yıla girmemizle birlikte hayatımızdaki her şeyi geride bırakarak yeni sayfa açacağız. Yaşadığımız dünya, evren bir değişime uğrayacak. Zaman boyutu insanlık için değişken kavramdır. Takvim sayfaları teker teker kopar bir yıl biter. Her şeyin belli bir zamana bağlı olması, bizim tutsak almışça hareket etmemize zorluyor. Yıllar, aylar, günler, saatler, dakikalar geri getirilmez.

Yıllanmak ne kadar eskiyse zamanla değişimler görülür. Çok hızlı geçmesi bizim için bir dönem sayılabilir. Yıllar gün gibi gelip geçiyor. Geçtiğimiz yıl neler yaptığımıza baktığımızda oldukça az şey yaptığımızı görürüz. 2017 yılının herkes için yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul edilir. Herkesin yeni yıldan beklentisi farklıdır. Yeni yıla kimisi dua ederek girerken kimisi noel babayı bekleyerek kendisine hediye bırakacağını düşünür. Yeni yıla nasıl girersen öyle geçeceği söylenir. İnsanlar mutlu neşeli girmeye çalışarak uğraşır.

Beklentiler kişiden kişiye göre değişirken bir arada mutlu şekilde girmek önemlidir. Yeni yılın herkese sağlık, huzur, mutluluk getirmesini temenni ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu