Okul

İnanmak Başarının Yarısıdır Kompozisyon

Bir iş güç yapacak olursak en başta o işi kabullenip yapıp bitireceğimize inanmalıyız. Ancak bir işte başarılı olmak istiyorsak o işi yapacağına inanmak istemeliyiz. Kararlı olmak bizi başarıya götüren anahtar olacaktır. Doğru ve kararlı hareket etmek başarının en büyük sırrıdır.

Bir insan işi yapmayı kafaya koyduysa eğer er ya da geç yapar. Önüne çıkan engelleri aşmak için azimli şekilde çalışarak mücadele eder. Ben bu işi yaparım diyen birisinin yapacağından şüpheniz olmasın. Kendisine güvenen insan o işi yapmak için her şeyi deneyecektir. İnanmak ve başarmak yapılacak işin yarısını bitirmektir. Yapacağımız işi bilerek doğru şekilde yapıp yerine getirmemizde mümkündür. İnanmadan başarmak mümkün değildir, bilim insanları çalışmalarına inanarak o sayede başardıkları ortadadır.

Başarıya giden yol kararlılıktan geçer. Bir işe inandığımız zaman yapacağımız iş yapılmış kabul edilir. İstekli insanlar sorunlarla karşılaştığı takdirde sorunları aşmak için elinden gelenin fazlasını yapar. Bu nedenle öncelikle işin gerçekleşeceğine inanmak ardından harekete geçmek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu