Okul

Yer Çekimsiz Ortama Alışmak İçin Neler Yapmalıdır

Astronotlar görev için uzaya gittikleri zaman yer çekimsiz ortamlarda yaşamlarını devam ettirirler. Yer çekimi olmayan ortamda yaşamak günlük hayatımızdan çok farklıdır. Uzaya gitmeden önce dünyada çeşitli eğitimlere tabi tutulurlar. Çünkü dünyada yer çekimine alışmış insanlar kolay kolay alışamazlar. Güçlük çekmeleri psikolojik olarak yıkımlara sebep olmaktadır. Fiziksel ve psikolojik olarak üstün başarı gösteren kişiler astronot olmaya uygun görülür.

Yer çekimsiz ortamda yaşamak çok zordur. Buna benzer çalışmaların test edilmesi için suni platformlar bulunur. İnsanlar yer çekiminden uzak alanlarda yaşam çabaları onları uzaya hazırlamaktadır.

Yer çekiminin olmadığı yerde en başta eğitimli olmalıyız. Nasıl hareket edeceğimizi kavramalıyız. Yer çekimsiz ortamda en başta mantıklı davranarak pratik kararlar vermeliyiz. Yemek yemesini öğrenmeli, suyun nasıl kullanacağını bilmemiz gerekmekte. Etrafa tutunarak hareket edebiliriz. En başta dikkatli olursak ileri ki alışma sürecinden sonra hayat daha kolay olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu