Okul

Yerlere Çöp Atmanın Zararları

Çevremizi temiz tutmak için yerlere çöp atılmamalı. Evimizde veya iş yerinde çöplerimizi özel tasarlanan çöp poşetlerine koyarak ağzı sıkıca kapatılmalı. Çöp kutuları çevre temizliğinin önüne geçilmesi için her sokak başına yerleştirilmiştir. Her gün sabahın erken saatlerinde temizlik görevleri çöp kutularını boşaltmakla görevlidir.

Çevremizi koruyabilmek için özenli davranmalıyız. Bizim için çöpleri atabileceğimiz yer varken yerlere atmak kirliliğe neden olur. Yediğimiz yiyeceklerin, içtiğimiz içeceklerin yerlere atılmasının önemli kirlilik sorunlarına neden olduğunu düşünebiliriz. İleri görüşlü olduğumuzda bu konuların nasıl sonuç doğurabileceğini tahmin etmemiz de mümkündür.

Hepimizin hayalinde ve söylediğimiz sözlerde güzel çevre olmasını isteriz ama harekete geçmekte geç kalırız. Çevremizin temiz olması, dışarı çıktığımızda insana huzur ve rahatlık veren yeri neden istemesin. Temiz çevre istiyorsak çöplerimizin atılması gereken yere atmalıyız. Doğanın, denizlerin, havanın kirlenmesini istemiyorsak temiz tutmalıyız. Biz temiz tutarsak onlarda temiz tutar.

Daha güzel yaşanılabilir çevre için hep birlikte el ele vermeliyiz. Geleceğimizi korumalı, tadını çıkararak koruma altına almalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu