Okul

Yurdumuzun Doğal Hayatını ve Bitki Örtüsünü Korumak İçin Neler Yapılmalı

Ülkemizde doğal hayatın devamlılığı bitki örtüsünün devamlılığını sağlayarak güzelleşmesinde önemlidir. Doğal güzelliklerimiz bizim en önemli mirasımızdır. Öncelikli olarak bizlere bırakılan mirasları tanımalı onlara sahip çıkmalıyız. Öncelikli birey olarak sorumluluk ve görevlerimizin farkına varmalıyız. Toplumsal kurallara uymalı ve çevremize karşı daima duyarlı olmamız gerekir. Ülkemiz bizim geleceğimiz, bizde kendi geleceğimize sahip çıkmalıyız.

Bilinçlenerek çevremize karşı duyarlı olmalıyız. Bir yerden başlayacaksak çevremizden başlamalıyız, atık maddeleri sokaklara değil çöplere atmalıyız, geri dönüşüm kutularını kullanarak verim alınabilir. Daha yeşil çevre alanlarına sahip çıkmak için çevremizi bilmeli sahip çıkmalıyız. Kırsal alanlara zarar verilmemeli, çorak alanlar ise değerlendirilerek verimli hale getirilmelidir. Yurdumuzun dört bir yanında halkı bilinçlendirecek eğitimler vererek onlara yol göstermeliyiz. Yardımcı olarak insanların sorunlarını çözmemiz gerekir.

Doğayı koruduğumuz zaman beraberinde yaşayan canlıları da korumuş oluruz. İnsanlar çevresine karşı duyarlı hale gelir. Atık maddelerin doğaya zarar vermesinin önüne geçer. Bütün bunların yanı sıra doğamız çok daha yaşanabilir hale gelir. Yaşayan canlılar nesillerini devam ettirerek doğal hayat sağlanmış olur. Canlıların yaşamı ile beraber bitki örtüsüne hakimiyet sağlanmış olarak devam eder. Hayat bu denle daha güzel canlı şekilde sürdürülür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu