Okul

Yurt Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Toprak uğruna ölen varsa şehit olarak kabul edilir. Türk milleti yurdunu, bayrağını, namusunu canı pahasına korur ve sahip çıkar. Ezelden beri böyle gelmiş böyle de gidecek. Orta Asya’dan göç ederek Anadolu topraklarında yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Cihan imparatorluğuna giden yolculukla azimle hareket ettiler. Türklerin kahramanlıkları, destanları geçmişten günümüze kadar anlatılmaktadır.

Vatan sevgisi pahabiçilmez, vatan topraklarını korumak ve sahip çıkmak uğruna canını feda eden atalarımızı unutmamalı. Canını ve malını gözünü kırpmadan fedakarlık yapmaktadır. Başlarına gelen her türlü cefaya karşı göğüs germiş, eziyetlere ve zulümlere baş kaldırmış, hainlerin oyunu bozmak için canlarını vermişlerdir. Savaş zamanında çocuklar dahi savaşa katılarak vatan muhafazasını sağlamıştır. Yurt bağımsızlığını sağlamak için her şeyi yapmışlardır. Vatana gelebilecek her türlü tehlikeye karşı göğüs gererek korumuşlardır.

Vatan sahibi olmak, adalet düşüncesini korumak gerekir. Merhamet duygusuna sahip olan vicdanlı Türk milleti vatan uğruna canlarını seve seve vermişlerdir. Tarih boyunca vatansız kalan milletlere dil, din, ırk ve cinsiyet ayrımı yapılmaksızın kapımız açıldı. Vatanımız bizim bağrımızdır, vatan topraklarına sahip çıkmalı ve korumalıyız. Vatan sevgimizden aldığımız güç dostlarımıza güven, düşmanlarımıza korku salmaktadır. Soyu tarih boyunca kıtalara hükmeden Türk milleti vatanını hiç bir şeye değişmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu