Okul

Zaman Kelimesi Size Ne Çağrıştırıyor

Her insan zaman kelimesini farklı şekillerde tanımlayacaktır. Bazı insanlar için zaman oldukça yavaş akarken, bazı insanlar içinde yorumlamaları su gibi akıp gittiği olacaktır. Zaman kelimesinden yola çıkarak bize neyi çağrıştırdığını öğreniyoruz.

Zaman denildiğinde ilk gelecek saat olacaktır. Günü 24 eşit parçaya bölen saatler günlük yaşantımızı tamamlar. Kimimiz için sabahın erken saati iş zamanı, kimimiz içinde akşam paydos zamanına denk gelmesidir. Zamanı takip etmemiz asla bitmeyecek bir döngüye ulaşmasına sebep oluyor. Saniyeleri, dakikaları saymak bizi zor durumda bırakacaktır. Zaman takıntısı olmadan her şeyi akışına bırakmamız gerektiğini bilmeliyiz.

Beklediğimiz zaman kavram halini alıp telaşa sebep olur. Yeterli zamanımız kalmadığı zaman telaşlanarak işlerimizi yetiştiremeyeceğimiz düşüncesini yaratırız. İşlerimizi yaparken her şeyi elimize yüzümüze bulaştırmaktan kaçınmayız. Zaman işlerimizi vakti zamanında yapıp diğer işlerimizin takibini yapabileceğimiz kavram olarak hayatımızdadır. Zamanın bol olduğunu kavradığımız zaman rahat davranırız. Telaş olmadığı zaman işlerimizi daha rahat kendimizi kasmadan gerçekleştirmemize imkan sunmaktadır. Su gibi geçen zaman aslında bize fırsat tanımaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu