Okul

Zamanı İyi Değerlendirmek İle İlgili Kompozisyon

Yapılan iş ve vaktin arasında en değerli olan zaman kavramıdır. Hayatımız saniyeler, dakikalar, saatler, günler, yıllar olarak geçip gitmektedir. Zaman dilimi hayatımızın su gibi akıp geçmesine sebep olur. Doğru değerlendirildiği zaman faydalı olurken değerlendirilmediği zaman insanlık için bir kayıptır. Zamanın geçmesini önlemek hayatın devamlılığını sürdürebilmek için sahip çıkılmalıdır.

Zamanı durdurmak imkansızdır, ömrümüz her geçen an biraz daha azaldığı unutulmamalı. İnsanlar için en bol olan zaman düşüncesinden kurtulmalıdır. Zamanın durdurmanın mümkün olmayacağı gibi geçen tek bir saniyeyi dahi geri alamayız. Mümkün olduğunca sahip çıkmalı, geleceğimizi görmeli o denli hareket etmeliyiz. Zamanı boşa geçirmek yerine önemli işlerle uğraşarak hem kendileri hem de insanlık için bir şeyler elde edebilirler. Zamanın kullanımı doğru olursa bir yaşamın keşfedilmeyen noktalarını keşfetmek için imkana sahip olunur. Su gibi akıp giden zaman için en doğru kullanım gerekir. İçinde bulunduğumuz o anların tekrar gelmeyeceğini unutmamalıyız.

Zaman tıpkı kuşlar gibidir uçup gittiği zaman bir daha geri gelmez. Ne kadar istesek ne yapsak dahi onların gelmeyeceğini biliriz. Akıp giden zamanı doğru güzel şekilde kullanmamız gerekir. İnsanların boşa geçirdiği zamanlar israftan oluşur. Her şey kendi elimizde olduğu asla unutulmamalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu