Okul

Zamanı Verimli Kullanma İle İlgili Kompozisyon

Hayatımızda aldığımız karar ve yaptıklarımızdan dolayı harcadığımız zamanı asla geri alamayız. Zaman kavramı gelip geçer kimse geçen zamanı da kontrol edemez. Verimli olarak kullanıldığında ancak pişmanlıklar duyulmaz. Başarılı olmanın yolu da zamanı en doğru şekilde kullanmaktan geçer.

Zamanı verimli kullanmak için planlı yaşamalıyız. Vaktimizi boşa harcayarak pişmanlık duymamalıyız. Nerede ne yapacağımızı bilirsek eğer zamanımızı da iyi şekilde değerlendiririz. Boşa geçmeyen bir anımız bile olmadığında başarılı oluruz. Dünümüz bugünümüz ile aynıysa eğer zamanımızı boşa harcamışızdır. Bir şeyler yaparsak eğer zamanı değerlendiririz. Zaman boşa harcanmayacak kadar değerlidir. Gençlik yıllarımızı boşa harcarsak eğer gelecekte pişmanlıkla karşı karşıya kalırız. Verimsiz kullanan herkes zamanla pişmanlık hissedecektir. Bizim için değerli olan her şeyi bilirsek zamanı da doğru kullanmış oluruz. İnsanların iyi işler yapabilmesi için doğru şekilde kullanmalıyız.

Günümüzü planlı olarak yaşarsak eğer işlerimizi vaktinde yetiştirir, kendimizi iyi hissederiz. Yapmamız gereken her şeyi çok daha iyi yaparız. Günümüzü planlı yaşamak bizi başarıya götürecektir. İşlerimiz vaktinde olduğunda manevi olarak huzura kavuşuruz. Başarıya ulaşmakta maddi ve manevi olarak bizi ileriye taşıyacaktır.

zaman

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu