Okul

Zararın Neresinden Dönersen Kardır Kompozisyon

Hayatın inişli çıkışlı olması bizi çeşitli olayların içerisine sokabilir. İş yaptığımız ticaretle uğraştığımız ya da bir işe giriştiğimizde zarara uğrayabiliriz. İşin sonu hayırsa devam edilir ama hayır değilse çıkış yoksa ısrarla devam etmek zararın artmasına neden olur. O işten vazgeçtiğimiz zaman zarara uğramaktan uzaklaşarak kar elde etmiş oluruz.

Sürüp giden bir hatanın tekrarlanmaması, sonu gelmeden önce vazgeçmemiz önemlidir. İnsan zekası ile hareket ettiğinde kendisine zarar veren şeyden ne kadar çabuk uzaklaşırsa onun için kar olacaktır. Bile bile hatanın üzerine gitmek zarardan başka bir şey getirmeyerek kişinin sıkıntı sorun yaşamasına sebep olacaktır. İyi işler çıkartabilmek için daha geniş kapsamlı araştırma yaparak doğru kararlarla devam edilmesi gerekmektedir. Atılım yaparken umduğu gibi gitmediği takdirde kendimize dur demezsek eğer iflasa kadar ilerler. Sahip olduklarımızı kaybetmemiz kaçınılmaz olur, zararın önüne geçmek için dur diyerek sahip olduklarımızla hareket etmeliyiz.

Zarara uğradığımızı hissettiğimizde baştan sona yaptıklarımızı tekrar gözden geçirmeliyiz. Halen devam ediyorsak ve kendimize dur demezsek her şeyimizi kaybederiz. Zarara uğradığımızda dur dersek eğer daha fazla zarar uğramaktan kurtularak kar etmiş oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu