Okul

Zor Durumda Olanlara Yardım Etmek İle İlgili Kompozisyon

Yardım etmek ihtiyaçtır. İnsanların birbirlerine uzattığı yardım elleri onların sıkıntılarına çözüm getirir. En başta vicdanen rahat etmek için çevresindekilere iyilik yaparlar. Vicdan, adalet, yardımseverlik ve dayanışma insanlara değer katar.

Yardımlaşma ile zor durumda kalanların yardımına koşulur. Evi olmayan insanlara barınma ihtiyaçlarının karşılanması, temel beslenmelerinin karşılanması, giyeceklerinin verilmesi gerekir. Yardım yapmak zor değildir, küçükte olsa yardımcı olunur. Zor durumda olan insanlar için büyük iyiliktir. İnsan hayatını ilgilendiren konularda yardımsever insanların davranışları önemlidir. Çevresine karşı duyarsız kalmayarak her anlamda yardımcı olur. Zorda olanlara yardım ederek iyilik yapmış olunur. Yardımlaşma sadece insanlara değil çevremizdeki canlılara da yapılabilir. Kış mevsiminde sokak hayvanlarına barınak ve yiyecek sağlanarak yaşamalarına yardımcı olmuş oluruz. Duyarlı olarak çevremize yardım etmemiz gerekir.

Yardımsever olmak erdemli davranış olacağından insanlara merhamet duygusunu kazandırır. Toplum içinde insanlar yardımlaşmanın önemli olduğunu kavramalarına temel oluşturuyor. Varlıklı insanlar çevresindeki zor durumda olan insanlara yardım eli uzatarak toplumsal barışında devamlılığını sağlamış olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu