Okul

1 Mayıs İle İlgili Kompozisyon

İşçilerin alın teri, verdiği emeklerin karşılığında kendi haklarını savunabilecekleri günü ifade eder. Gelenek haline gelerek işçiler kendilerinin de hakları olduğunu göstermek üzere toplanırlar. Bir araya gelerek insanca refah düzeyinde yaşama isteğini gösterirler.

İşçi olarak verilen haklara sahip çıkılması için yapılmıştır. İşçi ve emekçi olmak dünyanın en zor mesleklerinden biridir. Verilen emeklerin karşılığında insanların refah düzeyinde yaşamaların gerekli olduğudur. İşçilerin çou değer görmemek ve hakettiklerine kolay kolay uşamadıklarından dolayı şikayetçi olmaktadır. İşçilere verilecek haklar verdikleri emeklerin karşılığında olacağıdır. Bu günde insanlar bir araya gelerek birbirleri ile bayramlaşıp kutlamalar yaparlar.

Emeçi olmak dünyanın en zor işlerinden biri olmaktadır. 1 Mayıs hpeimiz için anlamı büyük olmaktadır. Hizmet hep işçi ve emekçiler sayesinde yerine getirilmelidir. 1 Mayıs en anlamlı ve özel günlerden birisi olarak görülür. Babalarımız, annelerimiz ve eşlerimiz çalışarak eve para getirmek için mücadele ederler. Alın terlerini döktükleri ve yaşamlarını sürdüren işçilerin emeklerinin karşılığı olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu