Okul

Acem Kılıcı Gibi Olmak Deyiminin Çıkış Hikayesi

Acem kılıcı gibi olmak kişinin kişiliği ile alakalıdır. İnsanlara iyi görünerek onların arkasından iş çeviren kişilere özellikle dikkat edilmeli.

Acem kılıcı deyiminin anlamı ise bir olay durumunda her iki taraftan olduğu gibi görünmektir. İki tarafı da desteklediği görülüp aslında bir tarafı destekleme anlamını taşır.

Hikayesi
Melis her zaman olduğu gibi okul çantasını toplayarak okula doğru yol almıştır. Beslenme çantasında kırmızı bir elması annesinin dün akşam yaptığı böreğinden olup birde kantinden alacağı meyve suyu olacaktır. Kıskanç eylül ise Melis’i hiç sevmez ne zaman görse onu ters bir halde bakmaktadır. Melis iyi kalp birisi olup her zaman insanlara yardım etmeyi çok seviyor bu kişi eylül dahi olsa onu öğle yemeğine davet eder.

Melis ile birlikte onu çekemeyen Yudum birbirleri ile tartışır olmuştur. Eylül bu durumu görüp aklına harika bir fikir geldi. Aslında Melis’i düşünmediği gibi ondan tarafa görülüp onun güvenini kazanacağı gibi canını da acıtacaktı. Giderek tartışmada Melis’e moral verip teselli edip arkasından Yudum ile aynı şekilde konuşmuştur. Acem Kılıcı Gibi Olmak deyiminin çıkış hikayesi böyledir.

acem kılıcı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu