Okul

Affetmek İle İlgili Kompozisyon

Affeden bir insan her zaman erdem sahibi olan kişidir. Hatalar görülüp telafi edilmesi gerekli olduğunu bilmelisiniz.

Affetmek erdemlik olup hayatımızda bir çok kişileri hataları yüzünden affedebiliriz. Bizim büyüklüğümüzü ortaya koymaktadır. Hataları görerek kişileri bu konuda devamlı suçlamak ise acizlik olup böbürlenmektir. Yapılan her ne olursa olsun kişiye doğruyu gösterdikten sonra geri dönüşü varsa telafi edilir yoksa affederek mutlu bir yaşam sürülür.

Sadece küçükler değil büyükler dahi kavga ederler birbirleri ile uzun bir süre küs dahi kaldıklarını görürüz. Hatasız kul olmadığı gibi sizde iyi niyetiniz veya farkında olmadan hatalar yapabilirsiniz. Başkalarının size nasıl hoşgörü ile yaklaşmasını istiyorsanız sizinde davranmanız gereken durum öyledir. Eğer sorunları aşamazsanız aranızda hiç yoktan küslük olur bir gün birbirlerinize ihtiyacınız olduğu zaman bu yüzden çok şey dahi kaybedebilirsiniz. Hatalarına karşı özür dilendikten sonra onu affetmeniz sizi küçük göstermediği gibi anlayışınız ile yükseltecektir. Çevreniz tarafından bu durum takdirde karşılanılır.

Erdemli bir davranış olan affetmek insanların kendi güçlerini gösterir. Suçu olsa dahi karşınızdakini affedin ona iyilik yapın hatalarından ders alsın saygı kazanırsınız. Sizde sorunları aşmak için özür dilemekten çekinmeyin yada affetmekten bu durum güzel bir davranış olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu