Okul

Affetmek ve Unutmak İyi İnsanların İntikamıdır Sözünün Anlamı

Hayatımızda karşı karşıya kalacağımız bir çok durum olur. Bize kötülük yapanlar dahi olacaktır. Biz insanlığımızı kaybetmeyerek yapılan kötülüklere beyaz örtü çekerek affedip unutmamız en büyük erdemlik olacaktır. Anlatılmak istenilen yapılanları affederek unutmak o kişiye verilebilecek en büyük cevap olduğunu gösterir.

Yapılan kötülükler istemeyerek dahi olabilir. Bizim elimizde olmadan kötülüklerle karşı karşıya kalmamızda oldukça normaldir. Kötülüğe karşı verilecek erdemli davranışlardan birisi affetmek olduğunu unutmamalıdır. Affedilmek kişinin hata yaptığını göstererek kendisini düzeltmesi için verilmiş fırsattır. Kötülüğe karşı cevap vermek iyi insanların yapabileceği davranıştı. İnsanlar yapılan kötülüklere karşı affedildiğini bildikleri müddetçe uzaklaşırlar. Hayat normal seyrinde devam edebilir, çeşitli kararlar alınarak insanlar kendi yolunu çizebilir. Biz karar verdiğimiz sürece o kötülük yapan insanlarda kendilerine çeki düzen vereceklerdir. Hangi durumda nasıl davrandığımzı hayatımız için bir çizgi olacaktır. Doğru davranışlar insanlığa ders verecek netice de olabilir.

Kötülüğe karşı kötülükle cevap verilmesi kötülüğün büyümesine neden olur. Yaşadığımız toplum yaşanmaz hale gelerek insanlar birbirlerine düşman olurlar. Toplumda önemli olan insanların birbirlerine karşı mantıklı, doğru kararlar doğrultusunda yaklaşmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu