Okul

Kara Gün Kararıp Kalmaz Kompozisyon

Hayatımız inişli çıkışlıdır, bazen iyi günlerimiz olduğu gibi kötü günlerle de karşı karşıya kalabiliriz. Hiçbir şey olduğu gibi gitmediği gibi kötü günlerin biteceği günlerde olmaktadır. İyilik ya da sadece kötülüklerle dolu olmadığı bilinmelidir. Hayat yokuş aşağı bazen de yukarı olacağından hayatımızın hep aynı çizgi de gideceğini düşünmemeliyiz.

Yaşamımızda kötü olaylarla karşılaşacağız, bazen sınava tabi olacağımız gibi etkilenmemiz kaçınılmaz olacaktır. Yaşama sevincimizi kaybetmeden sımsıkı tutarak ilerlememiz gerekmektedir. Zorluklar ve sorunların çözümlerinde insan bazen kendisini yalnız hissedebilir. Her ne kadar kötü durumda olursak olalım bunların düzeltilmesinde bizim etkimiz önemlidir. Mücadele ettiğimiz ve azmettiğimiz müddetçe bunları gerçekleştirmemiz mümkündür. Umutsuzluğa kapılmadan hedeflerimizden devam etmemiz gerekir. Hayata doğru şekilde bağlılığımızı gösterdiğimiz vakit kötü günlerden uzaklaşarak iyi günlerle iç içe olacağız.

Hayat herkese eşit olmayabilir, zorluklarla mücadele edenler oldu gibi rahatına bakanlarda olacaktır. Bizde bu zaman dilimi içinde kendimizi rahat hissedeceğimiz şeyler yapabiliriz. Karamsarlıkta kalınmamalı gelecek güzel günleri görmemiz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu