Okul

Aile Bağlarıyla İlgili Kompozisyon

Aile, dünyaya gelişimiz ile içerisinde bulunduğumuz sosyal yapıdır. Anne, baba, kardeşlerden oluşan çekirdek aile, ailenin diğer fertleriyle daha da büyür. Aile içerisinde aldığımız sevgi, sıcak bir yuva ile bizi sarıp sarmalar.
Aile deyince aklıma çocukluğum ve çocukluğumdaki mutluluklarım geliyor, gözlerim doluyor özlemle geçmişi düşünüp aile kavramının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış oluyorum. Sevgi ile büyüdüğüm yuvamda kardeşlerimle geçen mutlu günlerimizin gerilerde kalması, hepimizin yurdun dört bir tarafına dağılmalarımızla bir araya gelişlerimizin gittikçe zorlandığı bu günlerde sevinçlerimizde, üzüntülerimizde boynuna sarılarak paylaşamadığımız aile bireylerimizi düşünüp hüzünlenmemek mümkün değil.

Özellikle annemizi kaybedişimizle ailemizde büyük bir yıkım yaşanmıştı. Ailenin en önemli bireyi Annenin yokluğu çocukluk dönemlerimize gelseydi ne olurdu düşünmesi bile çok zor. Babamız ne kadar çabalasa da annenin yeri çok ayrı. Ablamız aile büyüğümüz olarak bizleri bir arada tutarak aile kavramının önemine örnek bir kişi olmuştur hep.
Sevgi dolu bir ortamda büyüyen çocukların sevgi dolu oldukları, öz güvenleri yerinde, hayata pozitif bakan, yardımsever ve başarılı kişiler oldukları aşikardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu