Okul

Aile Sevgisi İle İlgili Kompozisyon

Hayatımızda en çok değer verdiklerimizin başında ailemiz gelmektedir. Her insan hayatında bir kez ailesine sahip olabilir. Annesinin, kardeşlerinin yerini hiç kimse tutamaz. Her zaman bizim için değerli olan kişiler aile bireylerimiz olmalıdır. Onların başına bir şey geldiğinde dahi biz hissederiz.

Anne, baba ve çocuklardan oluşur. Kişiler birbirlerine bağlı sevgi gösterisi gösterir. Aile sevgisi başak bir sevgiyle kıyaslanamayacak kadar güzeldir. Birisinin mutlu olması herkesin mutlu olmasına eşdeğer oluyor. Başımıza gelebilecek her türlü olayda ilk önce ailemizi yanımızda hissederiz. Aile kavramı toplum içinde önemli olmaktadır. Ailesi olmayan insan kökü olmayan ağaca benzer. Bir ağacın büyümesi sağlam şekilde durabilmesi için sağlam köklere ihtiyacı var bizimde ailemize. Ailesiz kalan insanlar sevgiden mahrum kalarak yaşamını sürdürür. Hayatının en önemli kararlarını ailesi ile birlikte alabilirler. Ailesiz insanın geleceği de sıkıntılı yaşamı olumsuz şekilde olur.

Ailemiz her şeyi ifade eder. Olmadığı zaman kendimizi eksik ve yoksun hissederiz. Sevgi ve saygıyı kazanmak için aile bağlarının kuvvetli şekilde tutulması gerekmektedir. İnsanı mutlu eden aile değerleri olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu