Okul

Akıl Adama Sermayedir Kompozisyon

Bazı insanlar aklını doğu şekilde kullanabildiklerinden kendilerine ve çevrelerine faydaları dokunur. Mantıklı olan doğru kararlar almak ve uygulamaya koymaktır. İşte bu insanlar doğruluğu daha fazla kararlar alarak fırsatları değerlendirirler. İnsanlar geçimlerini sağlayacak yolları akılları ile bulabilirler.

Akıl insanın sahip olabileceği en değerli sermayedir. Aklını kullanmayı öğrenmiş, doğru kararla alarak sahip olduklarını değerlendirebilen. İşe başladığı zaman o işin sonucunun güzel biteceğini görebilendir. Parası olan insanlar vardır ama akıl yönünden fazla gelişmediklerinden değerlendiremezler. Parası olmayan öyle insanlar vardır ki ellerindeki ufak sermayeleri değerlendirerek kısa sürede büyük paralara dönüştürebilirler. Akıllı insanlar düşünce ve davranışları ile nasıl davranacaklarını bilerek hareket ederler. Toplum içinde önemli işlere imza atan insanlar doğru düşünerek karar aldıklarından bugünkü hallerine ulaşmışlardır. Yanlış kararlar yapmış olsalardı ellerindekileri kaybederek kalırlardı.

Ticaret yapan kişilerin aklı çalışarak doğru kararlar alabiliyorlarsa işlerinde başarılı olurlar. Kısa zamanda sermayelerini çoğaltarak büyük işlerin adamı olabilirler. Aklını kullanarak hesabını kitabını doğru yapan kişiler kazançlarını en üst noktalara taşımaktadırlar. Aklıyla geçimini sağlayarak sorunları kolaylıkla aşabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu