Okul

Alışkanlık Anahtarı Yitirilmiş Bir Kelepçedir Kompozisyon

Alışkanlık Anahtarı Yitirilmiş Bir Kelepçedir Anlamı Nedir, Alışkanlık Anahtarı Yitirilmiş Bir Kelepçedir İle İlgili Kompozisyon

Alışkanlık denilince aklımıza gelenler bir kişinin devamlı yaptığı bir şey bağımlılık olarak görülebilir. Alışan bir kişiye devamlı bir şeyi istemesi öngörülmüştür. Örneğin acıktığımızda yemek yememiz bir alışkanlık olduğunu gösteriyor. Alışkanlılarımız bağımlılık haline gelirse insanlara zararlar verebilir.

İnsanlar alıştıklarından dolayı devamlı olarak istemektedir. Sizi kontrol eden alışkanlıklarınız olur aslında bir hapishanede kalan birisi olarak görülürsünüz. Özgür olarak görseniz dahi kendi içinizde cezalandırılmış olarak görebilirsiniz. Hayatınız devamlı bir şeye bağımlı olacaktır bunlar sizi mutsuz edebilir zaman içersinde. Çevrenizdekiler sizin davranışlarınızdan etkilenerek yalnızlığa doğru sürüklenirsiniz.

Kendi bileklerinize kelepçe takmayınız hayattan sıkılmamak için bir takım alışkanlıklardan uzak durarak sosyalleşmeye çalışın. İnsanlar bir şeye alıştığı zaman ayrılması kopması oldukça zor olacaktır. Düzenli bir şekilde alışkanlıklarınızı belirli seviyelerde tutunuz. Kendinizi kontrol etmeniz sürece dünyada hiç birşeye bağımlı olmayarak kendinizi yalnızlığa mahkum etmemiş olacaksınız. Yalnızlık kişilerin kendileri için yarattığı bir dünya olmuştur.

kelepçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu