Dini Bilgiler

Allah Korkusu Nedir Kısaca

Allah korkusu her Müslüman’da olması gereken duygudur. Allah azze ve celle’den korkmalı ve bu korkulardan emin olunması gerekmektedir. Alemlerin yaratıcısı olan El-Kahhar adını taşıyan her şeye, her istediğini yapacak surette galip ve hakim olandır. Mutlak güç ve galibiyet sahibi olan Allah’ın güncü göstermektedir. Cehennemden yanarak kalbe ve ruha sıkıntılar getiren.

Alemlerin yaratıcısından korkmalıyız. Allah korkusu bizi imam etmemizi ve kötülüklerden korunmamızı sağlayandır. İmam etmezsek ve yasaklardan korkmayarak onları çiğnersek El-Kahhar adını alırsın. Gür gibi çıkmasa sen dilediği kahreder mahvedersin. İnsanlar geçmişine bakmalı kavimleri yok ederek onları tarihte bırakmışsındır.

Allah kendisinden korkan dostlarının bütün korkularına emin olacaklarını, hiç bir endişe ve hüzün çekmeyeceklerini bildirmiştir.

Allahtan korkan insan kalbi kuvvetli olur kötülüklerden uzaklaşır. Gelecek olan nur insanı iyiliğe doğru götürür. Güzeli ve çirkini tanıyarak öyle hareket eder. Kötülüklerden uzak olacak şekilde yaşamını devam ettirir. Nerde bir kötülük var onun önüne geçmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu