Okul

Anadolu İle İlgili Kompozisyon

Anadolu toprakları medeniyetlere ev sahipliği yapmış topraklardır. Binlerce yıl öncesinde medeniyetler bu topraklarda yazıyı, para bulmuş insanlığa sunmuşlardır. Anadolu coğrafyası barındırdığı kültürel özellikleri kendi içinde tutmaktadır. Anadolu’nun ortak miras ve kültür havzalarından biri olmaktadır. Anadolu cefakar, fedakar, merhametli, adil, hoşgörülü, yardımsever insanların vatanıdır. Yüzyıllardan beri kapılarına geleni geri çevirmeyen insanların toprağı olmuştur.

İnsanı değerlidir saygıyı hak eder. Kimseye kötülük düşünmediği gibi çevresindekilere yardımcı olandır. Anadolu’nun manevi iklimi yüzyıllardan beri kendisini korumuştur. Anadolu, anaların dolu olduğu coğrafyadır. Kendisini bağrına basan topraklarda merhamet en üst seviyededir. Adaletin olduğu bu topraklarda hayattır, sudur, candır. Dini ve manevi duyguları üzerinde taşır. Yeryüzü şekilleri, bitki örtüsü dünyanın en nadir canlıların evidir. Doğal zenginlikleri bakımından insanların aklını cezbeden bu topraklara sahip çıkılmalıdır.

Her yönüyle özeldir. İnsanlar binlerce yıllık geçmişine sahip çıkmaktadır. Uğruna ölünecek bu topraklar aşını, ekmeğini, suyunu her şeyini vermiştir. İnsanı da toprağı da güzeldir. Binlerce yıldır bu toprakları anavatanı benimsemiş Müslümanların en kutsal evleridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu