Okul

Anne ve Babamızın Hayatımızdaki Önemi

İnsan hayatında en değerli varlıklar anne ve babalarından oluşur. Hayatımızda daha sonradan sahip olmayacağımız kadar değerlidir. Bizi dünyaya getiren ve eşi benzeri olmayan insanlardır. Kötülüklere karşı koruyarak iyi olmamız için ellerinden geleni yaparlar.

Her bir insan anne ve babasını seçme hakkına sahip değildir. Cenab-ı Hak tarafından annelerimiz ve babalarımız belirlenir onların bir parçası olarak dünyaya geliriz. Eşsiz sevgi ile severek sevgilerini en derin şekilde gösterirler. Bizleri canlarından ayırmayarak her konuda yanımızda olup yol gösterenlerimizdir. Bir anne yavrusuna merhamet ederek onu kötülüklerden koruyup herşeyden uzaklaştırmaktadır. Yaşam imkanı sağlayarak yavruna hayat verebilir. Olası tehlikelerde gerektiğinde kendisini siper ederek kendisini öne koyarak önleyebilirde.

Bizi doğumumuzdan yaşamamıza kadar bu kadar emek veren anne ve babalarımızın kıymetini bilmeli onları üzmemeliyiz. Minnet duygusu içinde yaklaşarak onların gönüllerini kırıcı davranışlardan da sakınmalıyız. Hayatımızın her alanında olanların sevgisi ile istediğimiz noktalara da ulaşabiliriz. Annemiz de babamızda bizim için vazgeçilmezlerimizin arasında olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu