İlginç Bilgiler

Aokigahara Ormanı: Dünya ve Ölüm Arasındaki Yer

Japonya’nın Fuji Dağ’ında yer alan Aokigahara adındaki orman beraberinde ölümü getirdiği düşünülüyor. Yerli halk tarafından ölüm ormanı veya intihar ormanı olarak isimler verilmiştir. Ormanın içinde ölümün kol gezdiği düşüncesi ortaya çıkmıştır. Ağaçlar kurumuş, yapraklar dökülmüş, ağaç gövdeleri yosun ve mistik bir havası olmasından ürpertici hisler yaratıyor.

Ölüm ormanında yaşanan olaylar üne kavuşmasına neden olmuştur. Tarihte çeşitli olaylarla birlikte cesetler bulunmuştur, bunlar yıllarına göre 1998′ de 73, 2002′ de 78, 2006′ da 16 tanedir. Ormana giren kişilerin psişik güçlerden etkilenerek intihar ettikleri düşüncesi de ortaya çıkmıştır. Ormana gezintilere gidilmemesi adına artık “intihar etmeyiniz” tabelasının yanı sıra “intihar etmeden önce polis arayınız” tabelalarını görmek mümkündür.

Ormanla ilgili çeşitli efsanelerin olması üne kavuşturdu. Dilden dile yayılması insanların merak etmesine ve gizemini arttırmasına neden olmuştur. Japonlarca kutsal mekan kabul edilen dağda dünya ile ölüm arasında sıkışan ruhların olduğu düşünülmektedir. Orman içinde ilerlenmesi ile beraber ürkütücü sesler ortaya çıkar, uğultular insanları doğrudan etkilermiş. Araştırmalar doğrultusunda halen gizemini korumuş ve uğultuların nasıl oluştuğu konusunda kimsenin fikri olmamıştır. Özellikle mevsimsel dönemlerde pusulalar şaşırır, kişiler yön kabiliyetlerini kaybederek kaybolmalarına neden olduğu düşünülmüştür. İlginç bir şey daha var ki orman müdürünün olduğu yerde birde ceset odası bulunuyor. Görevlerinden birisi orman içindeki cesetleri toplamaktır.

2 Yorumlar

  1. ya o orman çok ürkütücü de benim anlamadığım kimse ormana giremiyosa görevli nasıl giriyo ve cesetleri topluyo ve nasıl ölmüyo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu