Okul

Arkadaşlığın Önemi ile ilgili Kompozisyon

İnsanlar kendilerini yalnız hissetmemek adına arkadaş edinirler. Birlikte sahip oldukları iyi-kötü, güzel-çirkin, eğlenceli anlarını paylaşırlar. Geçirebilecekleri fazla alışkanlıklar kendilerine alışkanlıklarda kazandırır.

İyi arkadaşlıklar kazanmaları onlarında sahip olabileceği özellikleri gösterir. Üzüm üzüme baka baka kararır, sözünden de anlaşılacağı gibi arkadaş seçimleri önemlidir. Kötü alışkanlıkları olanlar bizi kötü yola sokarak kararsız kalmamıza neden olur. Her zaman iyi arkadaşlıklar konusunda ağırlık vererek seçimlerimizi yapabiliriz. Dostlarımız, arkadaşlarımız oldukça önemli olduğunu unutmamalıyız. Zor durumda kaldığımızda yanımızda kalacak arkadaşlarda önemlidir. Bize çıkış yolu göstererek destek olduktan sonra karşılıklı bağlarımız daha da kuvvetlenir. Yalnız olmaktan ziyade arkadaşlar yol gösterici, sırdaş, paylaşımcımız, destekçimiz olurlar. Kuvvetli bağlarla kurulan arkadaşlar kolay kolay zarar görmezler.

İnsan ilişkilerinde kimse arkadaşının nasıl olduğunu bilemez. Doğru arkadaş seçmek için zamana bırakmalı, bizim iyiliğimizi ve geleceğimizi düşünenlere ilgi göstermeliyiz. Kötü arkadaşlıklar bize zarar getireceği unutulmamalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu