Okul

Aşı ve Sağlık İle İlgili Kompozisyon

Sağlıklı yaşam için bizlere sunulan bütün sağlık imkanlarından yararlanmamız gerekir. Aşı, bağışıklık sistemimizin gelişerek mikroplara karşı koruyucu görev üstlenmesinde yardımcı olur. İnsan vücudu aşıya ihtiyaç duyarak hastalıklardan bu sayede korunmuş olur. Vücuda giren çeşitli mikropları önceden tanıması hastalıkların önüne geçmesini sağlamaktadır.

Aşı beraberinde sağlık getirir. Bebek ve çocuklar için aşılama yapılması bağışıklık sistemini geliştirerek ölümleri azaltmaktadır. Aşılar geliştirilmeden önce bir çok bebek çeşitli hastalıklara yakalanarak ölümle karşı karşıya kalmışlardır. Her çocuğun belirli dönemlerde hastalıklara karşı aşılanarak korunması gerekir. Aşılar ölümleri önlediği gibi hastalıklardan koruyucudur. Anne ve babalar bu konuda hassasiyet göstererek aşılama konusunda gerekli bilgilendirmeleri almalıdır.

Aşı yapılmaz ise vücudumuz hastalıklara karşı savunmasız olur. Hastalanmamız ve hastlaığın ilerlemesi an meselesi olacağından ölüm getirebilir. Bebekler ve çocuklar olduğu kadarda büyükler içinde aşılama gerekli olur. Yeni hastalıkların ortaya çıkması canlı yaşamını doğrudan etkileyen unsurları da ortaya çıkarmaktadır. Sağlıkla beraber gelen yaşam aşı takvimi ile olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu