Okul

Askerler ve Polisler Olmasaydı Ne Olurdu

Toplumsal olarak emniyetin sağlanmasında polisler ve askerler görev almaktadır. Hukuk kurallarının uygulanması için kolluk kuvvetlerine ihtiyaç duyulur. Güvenlik sağlandığı vakit toplum içinde huzur, refah duygusu, güven oluşur. Güvenlik güçleri halka hizmet etmek için görev almaktadır. İçişleri Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir. Toplum güvenliğinden birinci sınıf sorumlu makamlardır.

Asker ve polis olmasaydı en başta can ve mal güvenliğimiz olmazdı. Toplum içinde güçlü olan kendi adaletini sağlar ve uygulardı. Haksızlıklara karşı bizi koruyacak kimse olmazdı. Dış ülkelerden gelen kişiler bize ve ülkemize zarar verirdi. Sokaklara çıkmaya korkar olurduk. Sorun yaşadığımızda sığınacak kimsemiz olmazdı. Hak ve özgürlüklerden bahsedilmez insanlar birbirine zarar verirlerdi. Adaletin olmadığı bir yerde yaşamak hayatımızı hepten olumsuz etkilerdi. Ailemiz için endişelerimiz olurdu. Cahil insanlar sorunlarını kaba kuvvet ile çözmeye çalışırlardı. Yaşamayacağımız bir ülkede yaşamaya çalışıyor olurduk. Herkes kendi adaletini kendi sağlayacağından dolayı toplumsal suç oranları artardı.

Allah askerimizi polisimizi başımızdan eksik etmesin ki düşmanlarımız sevinmesin. Huzur içinde evimizde uyuyorsak emniyet güçlerimiz sayesinde. Gece gündüz nöbet tutan askerlerimize ve polislerimize sonsuz minnettarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu