Okul

Atalarımız Niçin Her Şeyin Başı Sağlıktır Demişler

Atalarımız yaşamları boyunca edindikleri bilgi ve tecrübeleri yorumlayarak sözler halinde gelecek nesillere aktarmışlardır. Her şeyin başı sağlıktır, sözünü söyleyerek sağlığın ne denli önemli olduğunu vurgulayarak anlatmışlardır. Sağlığın her şeyin üstünde tutulması, bazı şeylerden vazgeçerken sağlığımızı korumamız gerektiğini anlatmıştır.

Her şeyin başı sağlıktır, neye sahip olursak olsun sağlık kaybedildiği zaman gerisinin bir önemi kalmaz. Bizi hasta edecek, sağlığımızdan olmamıza neden olacak her türlü şeyden uzak durulmalıdır. Zengin olsa dahi parasını yiyecek kadar sağlıklı olmayacak olmasından dolayı önceliğimizi sağlığımıza vermeliyiz. Yapacağımız bir işte sağlığımızdan olma durumumuz varsa dikkatli olunması gerekir. Sağlık her işin başında gelir, sağlığı yerine koymak mümkün olmayabilir. Nice zengin insanlar milyarları olmasına rağmen sağlığını kaybettikten sonra ellerinden bir fayda gelmez.

Önceliklerimiz arasında sağlığımız ardından işlerimiz gelmeli. İnsanlar zengin olmak için sağlığından olur, sonra iyileşmek için zenginliklerini feda ederler ancak sağlıklarına kavuşamazlar. Sağlık değerini bilene dünyanın en büyük zenginliğidir. Sağlıklı insan çalışarak her şeyi kazanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu