Okul

Atatürk Neden ‘Türkiye Cumhuriyeti Benim En Büyük Eserimdir’ Demiştir

Atatürk ülkesi ve milleti için mücadele eden devlet liderlerinden olmuştur. Halkın ulaşacağı refah onun için en büyük hedef olmuştur. Askerlik yıllarından itibaren ülkesinin daha yükseklere taşımak için mücadele etmiştir. Düştüğü kötü durumlardan kurtarmak içinde planlar ve çalışmalar yapmıştır. Atatürk bir çok değerin farkında olarak hayatını sürdürmüştür. Türk milletine kendisini adayarak çalışmalarını devamlılık haline getirmiştir. Bu yolda canların feda edileceğini sahip olduğu ömrü adayacağına karar vermiştir.

Türk milletinin geride kalmışlığı kaderi olmadığını görmüştür. Yapılan yanlışlıkların artması ulusun bütünlüğünü tehdit ettiği gibi yaşamına zarar verdiği düşünülmüştür. Atatürk’ün gözünde Türk milleti her zaman yüce ve önemli yerde olduğudur. Hayatı boyunca çaba sarf ederek önemli yerlere taşımıştır. Ülke düşman işgalinden kurtulması ile vatan topraklarının bütünlüğünü korumak için çalışmalar yapmıştır. Geri kalmışlığın kaderi olmadığını düşünerek çalışmalar yürütmüştür.

Atatürk’ün tek amacı Türk milletinin muasır medeniyetler seviyesine ulaşmasını sağlamak olmuştur. Yaşamının her anını Türk milletine nasıl faydalı olabileceğini düşünerek yaşamıştır. Hayatını armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti emeği karşılığında olmuştur. Çekinmeden Cumhuriyet için canını feda edebileceğini bilerek en büyük eserine can vermiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu