Okul

Doktorlar İle İlgili Kompozisyon

Her çocuğun hayali onlar gibi kahraman olmaktan geçer. Hayat kurtardıkları gibi yaşamımızı daha güzel hale gelmesinde yardımcı olmaktadır. Vefalı ve gerektiğinde uykusuz kalarak bizler için savaşan isimsiz kahramanlardır. Beyaz önlüklerin arkasında şifa olduğu gibi bize dokunuşları ile hayat verirler.

Her mesleğin kendine özel zorlukları vardır. Mücadeleci ruhu olmadığı zaman insan mesleğinden sıkılarak uzaklaşır. Söz konusu insan hayatı olduğu zaman doktorluk mesleğinin yeri ayrı olmaktadır. Ufak bir hatanın yapılması insan hayatına mal olduğu meslektir. Kendilerinden çok hastalarına vakit ayırırlar. Özel hayatları dahi olsa hastane koridorlarında yada ameliyatlarda geçer. Hastanın doktora ihtiyacı olduğu dünyada doktorlara daima talep olacaktır.

İnsanlığın yaşayabilmesi için daima doktorlara ihtiyacı olacaktır. Doktorların yaşamı insan hayatını baştan sonra değiştirecek değerlere sahiptir. İnsanların yaşam kalitesinin arttırılması için doktorlara değer verilir. Gönül veren kişilerle birlikte meslek önemli yerlere taşınabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu