Okul

Atatürkçülüğün Bize Kazandırdıkları

Türk ulusunun kurtuluşu ve yerine daha sağlam temellerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin baş mimarıdır. Düşman ile birebir mücadele içinde olmuştur.

Atatürk, Türk milletine ve gençlere nasihatlarda bulunmuş. Atatürkçü olmak için öğütlerini benimsemeli, ilkelerini tanımalı ve yoldan gitmeli. Atatürk’ü anlamak için onu görmeye gerek yok düşüncelerini anlayarak öyle hareket etmeliyiz. Fikirlerini ve düşüncelerini önemsememiz gerekmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünceleri ve fikirlerini anlamak gerekir. Düşüncelerini öğrenmiş oluruz, kabul ederiz ve birlikte yaşarız.

Atatürk’ün ilke ve inkılaplarını bilmek hayatımızı değiştirir. Takip edeceğimiz yol sayesinde ülkemize hizmet eder, çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmamız mümkün olur. eğitim sistemi akıl ve bilim mantığına uygun hareket eder. Ülkenin gelişme göstererek önemli yerlere gelmesinde önemlidir. Atatürkçülük sayesinde bir çok şey kazandık. demokrasi kavramı hayatımıza girerek eşitlik ilkesini tanıdık. Hak ve özgürlüklerimiz genişleyerek insan gibi yaşama imkanı sahibi olduk. Milletin egemenliğinin hakim olduğu bir ülke yönetimidir. Hukuk sistemi kişi ayırt etmeksizin hizmet etmektedir. Bunlar Atatürkçülüğün bize kazandırdığı değerlerin sadece bir kısmıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu