Okul

Hangi İklimde Yaşamak İsterdiniz Neden

Ülkemizde yıl boyunca dört mevsim görülmektedir. Kış, Yaz, İlkbahar ve Sonbahar mevsimlerinden oluşmaktadır. Tek seferde dört mevsimi birlikte yaşayan ülkemiz, dünya üzerindeki matematiksel konum açısından önemlidir.

Türkiye coğrafyasında yaşanacak en uygun iklim ilkbahar iklimidir. Hem sıcak hem ılık olmasından dolayı insanlar rahat hisseder. Kışın sert soğuklarının yanı sıra yazın kavurucu sıcaklıklarından uzaklaşılmış olunur. İlkbahar döneminde bitkiler çiçek açar, ortalık yeşerir, kış uykusuna yatan hayvanlar uyanır. Havanın birazda olsa ısınması insanların içine neşe katar, günler uzamaya başlayarak dışarı da daha çok zaman geçiririz.

İlkbahar mevsiminin özelliklerinin başında diğer mevsimlere göre sıcaklık değerleri normaldir. İnsanı bunaltmadığı gibi üşütmez de. Doğa canlanır, hayvanlar çoğalır bir hayata kavuşur. Dünyanın tekrar canlandığı düşünebilir, olduğu yere bağlı olarak canlılar hayatlarına başlar.

Sıcaktan bunalmadığımız gibi soğuktan da rahatsız olmayız. Her zaman içimiz rahat olur, günümüzü güzel geçirme imkanına sahip oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu