Okul

Atatürk’e Göre Türk Milletinin Özellikleri

Atatürk, hayatını Türk milletine ve vatanına adamıştır. Yaşamı boyunca bir çok mücadeleye dahil olmuş, ülkesini çağdaş medeniyetler seviyesine getirmek için çaba harcamıştır. Türk milletini yüceltmek için gecesini gündüzüne kadar sürekli çalışma halinde bulunmuştur.

Atatürk, Türk milletini daima çalışan, vatansever, dinine, örf ve adetine bağlı bir millet olarak görmüştür. Vatan millet için gözlerini kırpmadan canını verebilecek millet olarak görmüştür. Tarihte Türk milletinin kahramanlıkları onları yüceltmiş önemli yerde tutmuştur. Zengin bir kültürel geçmişe sahip olan Türkler aynı zamanda vatanları için ölürler. Sahip oldukları dil, din, ırk özellikleri toplumsal değerlerinin başında gelmektedir. Türk milletinin gösterdiği kahramanlık onları yüceltmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı boyunca Türk milletini daima yüceltmiş gereken değeri vermiştir. Diğer milletlere göre kendi milletine en çok önem veren siyasi adamdır. Türk milletini bir adım önde tutmuş, milli mücadele de gösterdikleri kahramanlıklar ve vatanını ilelebet koruyacak güce sahip olduğudur. Geçmişten günümüze daima mücadeleci olmuş kahramanlıklar sergilemişlerdir.

Türk milletini daima başarılı, kudretli, örf ve adetlerine bağlı, namusuna önem veren, vatan düşkünü, çağdaş bir millet olarak görerek tanımlamıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu