Okul

Atatürk’ün Kişilik Özellikleri

Atatürk dünyaya gelen nadir kişilerdendir. Kişilik özellikleri oldukça üstün olduğu, başarılı ve uluslara hükmedecek insan olduğunu gösteriyor. En başta onu liderlik sıfatlarını taşıdığını bilmeliyiz. İleri görüşlü olmasıyla atacağı adımların hangi sonuçları doğuracağını bilen lider olmaktadır. Devrimci olmasıyla çağ gerisi ve eskileri reddederek daima gelişme gerektiğini kabul etmiştir. İnsanlara karşı daima alçakgönüllü, mütevazı ve kendisini ülkesinin geleceğine adamıştır.

Vatansever olduğu kadar barış yanlısı kişiliğe sahiptir. Yurtta sulh cihanda sulh, sözüyle barışçıl olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Sözünü esirgemeyen, yanlışları olduğu zaman kabul ederek doğruyu aramaktadır.

Sanatsever kişiliğe sahip olması tiyatro, Türk sanat müziğine olan hayranlığı bilinmektedir.

Eğitimin ulusun geleceği olduğunu bilerek bilime ışık tutacak her türlü çalışmaları desteklemiştir. Kendisi okumayı, öğrenmeyi ve daha çok bilgi sahibi olmayı seven biridir.

Doğaya, çevreye ve hayvanlara olan hayranlığını hiçbir zaman gizlememiştir. Yeri geldiğinde evin taşınması emrini verir ama ağacın kesilmesine izin vermez

Kişilik bakımından her insanın canı gönülden seveceği insandır. İçten ve derin duygularla beraber sevgisini göstermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu