Okul

Azim İle İlgili Kompozisyon

Azimli olmak kararlılıktır. İnsanı belli bir yerden sonra azimle hareket ederek isteğine ulaşır. Faaliyetlerin kalıcı ve sürekliliği önemli olur. Başarıya giden yolda azmin gücüne ihtiyaç duyacak olmamızdır. Dünyada yaşamak, başarılı olmak ve hedeflerimize ulaşabilmek için gerek duyarız. Güzel bir yaşama ulaşılabilmesi için gereklidir.

Geçmişten günümüze kadar önemli yerlere ulaşılmasında gereklilik görülür. Azimleri sayesinde insanlar geleceklerine ulaşabilirler. Azmetmek aynı zamanda başarmak demektir. Çaba sarf ederek hedeflerinden vazgeçmeyerek mücadeleci olmaları gerekir. İnanç insanı başarıya bağlayarak o yolda azimle hareket edip ulaşmasını sağlamaktadır. Azim doğrudan başarı ile ilişkili olarak devam etmektedir. Başarının elde edilebilmesi için inanmalı ve o yoldan devam edilmelidir. İnanan kişiler başarının peşinden giderek istediği noktaya kadar gelirler.

Karşımıza çıkacak engelleri aşabiliriz. Kararlılık ve azimle hareket eden insanlar nihayetinde varmak istedikleri noktalara ulaşmışlardır. Başarıya bu sayede ulaşılarak hedeflerine vardıklarını gösterir. Engellere takılarak yere düştükleri zaman ayağa kalkarak kaldıkları yerden devam etmeleri gerekir.

Bir Yorum

  1. ÇOK GÜZEL OLMUS HELAL OLSUN SİZE ADAMSINIZ KADINSINIZ BACIMSINIZ HERŞEYİMSİNİZ GUZUKLARIM BENİM YAVRUCAKLARIM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu