Okul

Başarı İle İlgili Kompozisyon

Başarıya ulaşmanın yolu çalışmaktan geçer. Emek vererek çalışmalarımızı devam ettirirsek eğer başarıya ulaşmamızda o kadar yakın olur. Çalışmadığımız sürece başarılı olmak mümkün olmayacaktır. Yakın olsa dahi kolaylıkla ulaşılacak olması başarı olduğu düşünülmemelidir. Her başarı arkasında uzun zorlu sıkıntılı yolları bırakır.

İşe girişeceğimiz zaman başarıyı yakın görerek kendimizi salmamalıyız. Başarıya giden yol kolay olmayacağından dolayı hep birlikte sabırla azimle bu yoldan ilerlememiz mümkün olur. Okul, iş, aile hayatında gerek çevremizde başarıya yakın olmayı düşünebiliriz. Başarının anahtarının çalışmaktan geçtiğini düşünmemiz doğrulardan olur. Disiplin, düzen, azim, inanç olduğu sürece düştüğümüz sürece tekrar ayağa kalkarak işimize kaldığımız yerden devam edebiliriz. Başarının devamında olmak için çalışmalarımızı mutlaka yaparak önüne geçebiliriz.

Başarılı olmak için sadece yapmak yetmez. Çalışmalı ve çalışmalarımızı devam ettirmeliyiz. Hedeflerimizden vazgeçtiğimiz zaman sahip olduklarımızı kaybetmememiz kaçınılmaz olur. Kararlılığımız olduğu sürece doğru kararlar alarak ilerlememiz mümkün olur. Biz hedeflerimiz ve amacımızı bildiğimiz sürece sorunları aşarak rahat ilerlememiz mümkündür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu