Okul

Başka Bir İklimde Yaşasaydınız Hayatınızda Neler Değişirdi

İklimsel değişiklikler insan hayatında etki yaratır. Farklı havasal değişimler insanların alışık olduğu düzenin dışına çıkarır. Bölgelerin iklimleri değişik olduğundan dolayı buralarda hayat süren insanlar farklı iklimin hakim olduğu bir yere gidince değişikliklerle karşılaşır. Hayatın değişiklikleri iklime göre şekillenir. Ilıman bir iklimde düzenli yaşam sürdürürken soğuk bir iklimde giyimden beslenme alışkanlığına kadar her şey değişir. Bu değişiklikler iklimler arasındaki farklarla oluşur.

Yaşadığımız iklim sıcaksa, ince kıyafetler giyer hafif yemekler tüketiriz. Soğuk iklimlerde daha çok etli ve yağlı yiyecekler tüketilir. Üşümemek için giyimimiz çok daha kalın olur. Kışın üşümemek için sık sık sıcak sıvı tüketiriz, çay kahve türü içeceklerdir. Soğuk zamanlarda sosyal aktivitelerimiz azaldığı gibi daha çok evde ve kapalı alanlarda zaman geçiririz. Sosyal faaliyetler azaldığı gibi arkadaşlarla etkinlikler yapmaktan geri dururuz. Soğuk iklim hayatımızı kısıtlarken sıcak iklim daha çok sosyal olmamıza sebep olur. Soğuktan korunmak için normalden daha fazla harcama yapmamız gerekir. Isınmak için doğalgaz, soba gibi ısınma araçlarından yararlanırız.

Sıcak iklimde soğuk iklime geçmek hayatımızda büyük değişikliklere sebep olmaktadır. İnsan yaşamını doğrudan etkileyerek insanın farklı alanlarda yoğunlaşmasına sebep olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu