Okul

Hastalıklar ve Beslenme Arasındaki İlişki

Her insan yıl boyunca en az bir kez hastalanır. Bazen ihmaller sonucu bazen de hava şartlarından dolayı kaynaklanan sorunlardandır. İnsan için sağlıktan önemli bir şey olmamaktadır. Sağlıklı olduğumuz zaman kendimize dikkat etmeyi ihmal ederiz. Sağlığımızı kaybettiğimiz zaman değerini anlar kendimize çok dikkat ederiz. Sağlıklı olmak için beslenmemizden giyimimize kadar her şeyimizi tekrar gözden geçirdiğimiz olur. Hastalıklar ve beslenme alışkanlığı birbirleri ile ilişkilidir.

Beslenme sağlığımız ile ilişkilidir. Sağlıklı beslenmeye başladığımız zaman vücudumuzun direnci artar, hastalıklara karşı koruma sağlar. En temel ihtiyacımızın beslenme olduğunu unutmamalıyız. Doğru şekilde beslenerek sağlığımızı korumamızda mümkündür. Aksi durumda hastalıklarla karşı karşıya kalırız. İnsanın yaşamsal fonksiyonlarının doğru çalışması ve işlevleri için gereklidir. İyi beslendiğimiz takdirde vücudumuz dirençli olarak bizi hastalıklardan koruyacaktır.

Yeterli düzenli beslenilmediği takdirde hastalanmamız kaçınılmaz hale gelir. Vücudumuz kendisini korumak için gerekli korumayı sağlayamaz. Sağlıklı ve düzenli beslenmek hastalığın önüne geçer. Vücudumuz dışarıdan gelebilecek hastalıklara karşı çok daha korumacı hale gelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu