Okul

Bayrağımız Neden Kutsaldır

Her milletin kendine özgü vazgeçilmez değerleri vardır bunlardan biri devleti sembolize eden bayraklarıdır. Bayrağın neden kutsal olduğunu ve önemsendiğini anlatacağız.

Vatan bir millet için ne kadar önemliyse, bayrağın dalgalandığı topraklarda o milletin vatanıdır. Türk milleti ezelden beri vatan, bayrak ve namus uğruna savaşmış mücadele vermiştir. Ay yıldızlı bayrağını göklerde dalgalandırmak için nice savaşlara katılmıştır. Bayrağımız bağımsızlığın en önemli sembollerinden biridir. Bayrağımız şehitlerimizin kanının rengini almıştır. Manevi olarak değeri pahabiçilmez olmaktadır.

Vatan topraklarına dökülen kan ve mücadele sonucunda günümüzdeki şeklini almıştır. Vatan bütününü korumak ve bayrağımızın göklerde dalgalanması için Türk milleti sahip çıkmaktadır. Şehitlerimizin kanıyla rengini alan bir bayrak uğruna nice canlar verildi ve nice canlar verilir. Tarih boyunca bayrak uğruna nice savaşlara katılmış bağımsızlığımızı korumuşuzdur. Bayrağımızın dalgalandığı her toprak parçası vatan toprağımızdır. Şehitlerimizden bize kalan mirasımızı canımız pahasına sahip çıkmakta ve korumaktayız. Bayrağımızın binlerce yıllık tarihi vardır. Atarlarımızdan bize bırakılan en önemli mirasımızdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu