Okul

Ben Öğretmen Olsaydım Konulu Kompozisyon

Eğitime ve öğretime gönül veren insanların sahip olabileceği meslek dalları sınırlıdır. Eğime aç insanları bilgi ile buluşturmayı hedef bellemelidir. Kendi yaşamının yanı sıra başkalarına destek ve yardım sunmalıdır. Paylaşma duygusuna sahip insan öğretmenlik mesleğini en güzel şekilde yerine getirebilir. Sahip olduğumuz bilgiyi paylaştıkça çoğalır.

Öğretmenlik mesleği hem kendisine hem çevresindekilere destek olmaktır. Kendi bilgilerini sonraki nesillere aktararak insanlığa en büyük katkıda bulunur. Bugün eğitimine katkıda bulunduğu kişiler geleceğe yön verebilir. Ülkemizin önde gelen insanlarından biri haline gelmesi bir öğretmenin en büyük onur kaynağıdır. Gelecek için yetiştirdiği öğrenciler mutluluğu haline gelir. Öğretmen olmak genç neslin en iyi şekilde eğitilerek geleceğe hazırlanmasıdır. Bir öğrencinin hayatını değiştirecek iki söz öğretmenin dudaklarının arasından çıkar. Öğrencilere verilecek en ufak bilgi gelecekte başarıları ile ilişkilendirilir.

Ben öğretmen olsaydım öğrencilerin eğitiminden her şeyine kadar ilgilenirdim. Onlar gelecek, geleceğimizdir.

Öğretmenler geleceğimizi inşa ettiğinden el üstünde tutulmalı. Ülkemize en büyük katkıyı onlar sağlar. Bugünün iş adamları zamanında öğretmenler tarafından eğitilerek geleceğe hazırlanmışlardır. Yarının başarılı insanlarını eğitecek olan öğretmenlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu