Okul

Bilimsel ve Teknolojik Gelişmelerin Gelecekte İnsan Sağlığı Üzerine Etkileri

Bilim ve teknoloji her geçen gün ilerleyerek önemli noktalara gelmektedir. İnsanlık için yapılan çalışmalar geleceğine dair üretiminde habercisi olmaktadır. İnsan gücü ile saatlerce sürecek çalışmalar çeşitli aletler sayesinde çok kısa sürede yapılır oluyor. Hayatımızı kolaylaştırdığı gibi kendimize ayıracağımız boş vakitlere sahip oluyoruz.

Örneğin muhasebeciler için hesap makinesi ve bilgisayar oldukça faydalıdır. Aletlerden yararlanarak çeşitli teknolojik aletlerin üretimini sağlamaktadırlar. Hayatımızı kolaylaştıran icatlar sayesinde insanlar ileriki yaşlarda daha rahat yaşam sürdürebiliyor. İcatlar elektronik olduğu gibi içinde kullanılan çeşitli malzemeler çevresine radyasyon yaymaktadır. Masa başı sabit işte çalışan birisi hareketsizlikten dolayı fıtık, bel ağrısı hatta kalp krizine uzanan hastalıkların habercisi oluyor. Fiziksel olarak çevresel sorunlardan etkilenmemize neden olmaktadır. İnsanlar hareket etmemesine bağlı kilo alma, kiloya bağlı hastalıklara yakalanırlar. Kilolu insanlar psikolojik olarakta etkilenerek olumsuz etkilenir.

Bilim ve teknoloji insan hayatına kolaylık getirdiği gibi zararları da vardır. Kendimizi bir noktaya kadar bağlı hissetmemiz gerekir. Keşifler çalışmalar olmasına rağmen sağlığımızı korumamız gerektiğini asla unutmamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu