Okul

İnsanların Temel İhtiyaçları Giderilmezse Ne Gibi Sorunlar Yaşanabilir

İnsanların yaşamak için en temel ihtiyaçları oksijen, su, besin olmaktadır. Yaşamın her noktasında soluk alıp vermekle geçirmektedir. Oksijen olmadan yaşamın olmayacağını bilmeliyiz. Vücudumuzun önemli kısmı sıvıdan oluştuğundan gün içinde su tüketmesi gerekir. Vücut kendisine enerji sağlayabilmesi için yiyecek yiyerek besin ihtiyacını karşılar. Temel ihtiyaçlarımız belirli ama olmazsa ne yapacağımızı bilmeliyiz.

Oksijen ihtiyacımız karşılanmazsa; Nefes alıp vermekte zorluk çekeriz. Yaşamak için gerekli olan en temel ihtiyacımızı karşılayamamış oluruz. Nefesiz kalmak ölüme neden olur. Kirli havanın solunması solunum yolu hastalıklarını beraberinde getirir.

Su ihtiyacımız karşılanmazsa; Susuz çok fazla yaşayamayız. Temiz su kaynakları olmadığı zaman vücudumuza mikropları alarak hastalanmamız kaçınılmaz olur. Vücudumuz kirlenerek çok fazla yaşamadan hastalıktan ölürüz. Hiç olmaması beraberinde ölümü, canlı neslinin tükenmesine neden olur.

Besin ihtiyacımız karşılanmazsa; Yaşamak için yemek yemeliyiz. Olmaması bitkin, yorgun ve hastalanmamıza neden olur. Kirli yiyeceklerin yenmesi çeşitli hastalıklara neden olarak zorlu yaşama sebep olur.

Temel ihtiyaçlarımızın karşılanmayacak hale gelmesi insanların canının derdine düşmesine neden olur. Güçlülerin güçsüzlerin elindekileri alması ve güç savaşını beraberinde getirir. Savaşların yaşanarak insan ölümlerine sebep olmaktadır. İnsanlar ayaklanarak yağmalamalar başlamasına neden olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu