Okul

Birlik ve Beraberliğin Önemi Kompozisyon

Yaşantımız boyunca insanlar yaptıkları hatalardan dolayı devamlı olarak yalnız kalmaktadır. Her hangi bir olay veya durum için seslerini duyurmaları için birlik beraberliği tanımaları gerekir. Bir yerlere gelebilmek için toplum bir araya geldiği zaman seslerini duyurabilirler. Tek başınıza yapacağınız hareketler ses getirmeyeceği gibi kimse sizi fark etmeyecektir.

Birlik beraberlik sadece hareket etmek değil yardımlaşma ve dayanışma üzerine dahi yapılabilmektedir. Yapmak istediklerinizi önceden belirleyerek belirli noktalara gelmeniz sağlanmış olur. Beraberce hareket ederek zor olanların üstesinden gelmektir. Sesinizi çıkarmak isterseniz birlik olmanız engelleri aşarak duyurabileceğiniz bir şeyleriniz olduğu anlamına gelir. Siz bir olduktan sonra istediğiniz kurumlar veya kişiler sesinize cevap vererek anlaşmaya gidilebilir. Yalnız hareket etmek insanların sahip olduklarını zamanla kaybetmelerine ve eksiklerinin olmalarına sebep olur.

Tek başınıza kibrit çöpü gibi kolay kırılırsınız ama elinizde 50 tane kibrit çöpünü alıp kırmaya çalıştığınızda yapamayacaksınız. Güçlü olmak istiyorsanız birlik beraberliğin önemine ses veriniz. Bu sayede önemli yerlere kadar ulaşabilirsiniz. İnsanlar birlikte hareket ederek dünyayı değiştirmişlerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu