Okul

Çalışmak İle İlgili Kompozisyon Örnekleri

Yaşamak için çalışmak gerekir. İhtiyaçlarımızı karşılamanın yollarından birisi çalışarak maddi anlamda bütçemize destek çıkmaktadır. Çalışan insan kendisini geliştirdiği gibi bilgilerini değerlendirir. Boş boş durmaktan çalışarak ihtiyaçlarını karşılar haline gelerek, toplum içinde birey olur. Zamanını faydalı ve doğru işlerle değerlendirenler karşılını alırlar.

Çalışan insan paslanmaz, bilgisi ve tecrübesi gelişerek daha güzel yererle ulaşabilir. Başarıya giden yol çalışmaktan geçer, emek vererek alın teri dökerek istediğimiz yere kolayca ulaşabiliriz. İnsanlar hedeflerine ulaşarak bunu gerçekleştirmek için emek vermeleri gerekir. Başarıya ulaşıldığında ise çalışmanın karşılığı olan mutluluk, heyecan ve keyif görülür. Çalışmak her türü olur illa alın teri dökmek değildir. Kitap okumak, ders çalışmak, bir şeyler yapmak için düşünmek dahi çalışmaktır.

Atalarımız geçmişten günümüze çalışmaya değer sözler söylemiştir. İşleyen demir ışıldar, sözünde çalışan kişi parıldar herkesin fark edeceğini ifade eder. Vücudu hareket içinde olduğundan hastalıklardan, vaktini güzel değerlendirdiği için kötülüklerden korunur. Kendi geleceğini hazırlayarak geleceğe daha sağlam adımlar atarak ilerler. Başarılı olmak istiyorsak çalışmamız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu