Okul

Heykeltıraş Mermere Ne İse Öğretmen de Çocuğa Odur Kompozisyon

Heykeltıraşlar becerileri gereğince mermerlere biçim verirler, şekli şeması olmayan mermerler heykeltıraşların elinde değerlenerek beli bir şekil ve anlama sahibi olur. Sanatçıların becerileri sayesine yoktan var edilen değerlerden olur.

Heykeltıraş mesleği çok bilindik olan öğretenlik mesleğine benzer yönleri vardır. Heykeltıraşlar mermeri şekillendirerek ortaya sanat eserleri çıkartır. Öğretmenlerde öğrencilerini eğitimleriyle bilgilendirerek onları hayata hazırlar. Sahip oldukları bilgileri öğrencilere aktararak onlarında şekillenmesi sağlanır. Yontularak bir şekilde bilgi sahibi olmaları sağlanmış olur. Öğrencilerin yoğrulması onların daha verimli hale gelmesini sağlar. Bir öğretmen binlerce öğrencinin yetiştirebilir. Becerileri ve istekleri doğrultusunda geleceğin önemli insanları olmasında imkan yaratabilir.

Öğrenciler okula başladığında öğretmenlerini örnek alarak onlar gibi olmak için çabalar. Öğretmenlerinin fikirleri, düşünceleri, hareketleri onlar için örnek olur. Bakış açılarını etkileyerek hayatlarına dair farklı düşüncelere sahip olurlar. Biz kendimiz olduğumuz sürece belirli noktalara ulaşamayız, başkalarından alacağımız dersler sayesinde ulaşmış olabiliriz. Bizi heykeltıraşlar gibi şekillendirecek olan varsa onlarda hayatımızdaki öğretmenlerimiz olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu