Okul

Çalışmanın Önemi İle İlgili Hikaye Öykü

Hayatta bir şeylere sahip olmak için karşılığını vermemiz gerekir. Bazen parasal olarak bazen de çalışarak. Yaşamımızı sürdürmemizde gerekli olan para için bilgi ve tecrübelerimizden yararlanarak hareket etmemizde gerekebilir. Herkesin hayali ve hedefleri vardır ulaşmak için bir şeyler yapmamız da gereklidir. Çalışmanın önemini anlatan hikaye ile neleri başarabileceğimize kendimiz şahit olabiliriz.

Çalışmak ile ilgili hikaye ve öykü

Melek küçük yaşlardan itibaren resme olan alakasını ailesine göstermiştir. Elinden boya kalemlerini ve defterini asla düşürmezmiş. İlk fırsatta bulduğu yere resim çizerek kendisini anlatırmıştır. Okul çağına geldiği zaman resim yeteneğini daha da geliştirmesi gerektiğini anlamıştır. Çünkü kendi yeteneğinin farkında ancak onu keşfederek büyük sanatkar olması için eğitim alması gerekiyordu. Çalışarak kendi yeteneğini çok daha ileriye taşıyarak sanatçı kimliğine kavuşabilirdi.

Bir gün okullar arası resim yarışması düzenlenmeye karar verildi. Yaşadığı bölgedeki tüm okullar katılacaktı ancak Melek yeteneğine yeterince güvenmiyordu. Yetenekli olmasına rağmen kendini geliştirmemiş ufkunu ileriye taşımamıştır. Sınırlarını öğrenmek ve kendisini geliştirmek için gece gündüz demeden çizimler yapmıştır. Hatalarını fark ederek çizimlerine sil baştan başlayıp öğrenime açmıştır. Kendisini daha fazla geliştirmek için büyük sanatkarların eserlerini nasıl yaptığına dair bilgi edinmiştir. İlham kaynağını içindeki resim aşkı olduğuna karar vererek elime kalemi alıp en muhteşem resmini çizmiştir.

Okullar arasında yarışma günü geldiğinde resimler jüri tarafından puanlandırılıyordu. Melek çok sabırsız ve onun resmi gösterildiğinde heyecandan yerinde duramıyordu. Puanlama sonucunda yeteneğinin ve çalışmasının karşılığı olan birincilik ödülüne sahip olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu